Stowarzyszenie Na Tak
 
logotypy gora alp logotypy gora bnt logotypy gora snt logotypy gora mnt
  • Konferencja
    • Aktualności
    • O Spotkaniach Na Tak
    • IX Spotkanie Na Tak
    • Cennik
    • Zapisz się!
    • Regulamin
    • Prelegenci i abstrakty
    • Polecane hotele
    • Patronaty
  • Program
  • Miejsce
    • Adresy i mapki
    • Dojazd
  • Publikacje
  • Współpraca
    • Stowarzyszenie Na Tak
    • UAM
    • HARPO
  • Kontakt

Ceny udziału w konferencji "Opieka, terapia, edukacja"

Kategoria: Konferencja

 

Opłata za uczestnictwo w konferencji:  250 zł

 



Cathy Terrill na V Spotkaniu Na Tak

Kategoria: Konferencja

POM Manual13 listopada 2015 Cathy Ficker Terrill wygłosi prelecję na temat jakości życia osób z zachowaniami trudnymi bazując na case study jednego ze swoich klientów z niepełnosprawnością intelektualną. Dzień później Cathy poprowadzi warsztaty dla 2x60 osób (w dwóch blokach), podczas których wspólnie z uczestnikami będzie odkrywać to, co naprawdę ma znaczenie: jak słuchać osoby z niepełnosprawnością i jej rodziny. Uczestników warsztatów Cathy chce zaprosić do zapoznania się z narzędziem Personal Outcome Measures® jako platformy zwiększającej jakość udzielanego wparcia oraz nauczyć przeprowadzać wywiad lub obserwować osobę, aby odkryć czego pragnie w swoim życiu, aby uzyskać informacje potrzebne dla stworzenia jej osobistego planu działania.

Narzędzie Personal Outcome Measures® używane jest w celu pomiaru wskaźników rezultatu na poziomie indywidualnym i organizacyjnym na potrzeby odkrycia historii i marzeń wspieranych osób po to, by poprawić dostarczaną usługę wsparcia. Pomiar wydajności musi koncentrować się na wynikach, które są ważne dla poszczególnych osób. Ciężar odpowiedzialności i pomiaru wydajności powinien przenieść się ze świadczenia usług w kierunku pomiaru rezultatów związanych z osobistą jakością życia osób uzyskujących wsparcie. Ważne jest, aby pamiętać, iż pomiar jakości życia ma ogólne zastosowanie, w związku z czym należy się skoncentrować na własnej definicji jakości życia osoby wspieranej.

Podczas warsztatów Cathy towarzyszyć będzie tłumacz języka angielskiego.

 

O Spotkaniach Na Tak

Kategoria: Konferencja

905639 1157399880956120 8201475449466701628 o

Spotkania Na Tak to cykl międzynarodowych konferencji organizowanych przez Stowarzyszenie Na Tak i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. 
Od 2015 roku patnerem strategicznym konferencji jest firma Harpo.

Pomysł na stworzenie takiego cyklu zrodził się w Stowarzyszeniu Na Tak w 2010 roku na jednej z wielogodzinnych dyskusji, podczas których zastanawiamy się, jak wspierać osoby z niepełnosprawnością intelektualną, tak by w maksymalnym stopniu uszanować ich prawo do autonomii i aktywności. Postanowiliśmy grono dyskutantów poszerzyć o terapeutów i rodziców, których rokrocznie zapraszamy do udziału w Spotkaniach Na Tak.

Celem Spotkań Na Tak jest podejmowanie rozmów o podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną, pogłębianie refleksji i budowanie świadomości terapeutów i rodziców. Zachęcamy do zadawania pytań sobie i innym, do weryfikacji swoich poglądów i działań, do ciągłego poszukiwania sposobów na budowanie poprawnych relacji terapeutycznych i satysfakcjonujących kontaktów z osobami z niepełnosprawnością.

Rozmawiamy na tematy rzadko podejmowane w dyskursie naukowym i społecznym. Do rozmów zapraszani są profesjonaliści, rodzice i osoby z niepełnosprawnością. Staramy się, by prelegenci prezentowali różne poglądy i postawy, by nie zakotwiczać się w jednym światopoglądzie. Słuchając ich, uczymy się i zastanawiamy nad naszymi pomysłami i nad swoją pracą. 

Konferencje mają charakter spotkania, podczas którego publiczność pozostaje w bliskim kontakcie z prelegentem. W dniu wykładowym po każdym bloku prelekcji jest czas na rozmowę z publicznością. W dniu warsztatowym specjaliści spotykają się ze słuchaczami w małych, 30-osobowych grupach.

Rokrocznie w Spotkaniach Na Tak uczestniczą teoretycy i praktycy - pracownicy naukowi, terapeuci, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, rehabilitanci, opiekunowie, pracownicy socjalni, studenci, a także rodziny osób z niepełnosprawnością. Niemalejące zainteresowanie konferencjami świadczy o potrzebie rozmawiania na tematy związane z obecnością i aktywnym uczestnictwem osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym.

Zapraszamy!

Komitet organizacyjny Spotkań Na Tak

VIII Spotkanie Na Tak

Kategoria: Konferencja

(Nie)zależność

Czy jestem niezależna/y? Czy moje dziecko z niepełnosprawnością intelektualną jest niezależne? Czy poradziłoby sobie beze mnie? Co mogę zrobić, żeby tę niezależność wspierać?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas Międzynarodowej Konferencji poświęconej podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną pn. (Nie)zależność.

Tegoroczne - ósme! wydarzenie z cyklu Spotkania Na Tak odbędzie się  w dniach 9-10 listopada 2018r.

Na pierwszy dzień - wykładowy, na który zjadą się prelegenci z Polski i zagranicy, zapraszamy do Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (ul. Przybyszewskiego 37a).

Drugi dzień konferencji tradycyjnie poświęcamy bezpośrednim spotkaniom małych grup warsztatowych z praktykami, które odbędą się w salach Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Szamarzewskiego 89). Mniejsze grupy pozwolą bardziej indywidulanie i praktycznie omówić kwestie wspierania niezależności osób
z niepełnosprawnością intelektualną.

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia konferencji wszystkie zagraniczne wystąpienia będą tłumaczone na język polski.

Podczas konferencji wspólnie z prelegentami zastanowimy się, jak rozpoznawać obszary,
w których znane nam osoby mogą wzmacniać swoją niezależność, nawet jeśli w jakimś stopniu pozostaną zależne na zawsze. Będziemy eksplorować nowoczesne technologie, które stanowią coraz lepsze uzupełnienie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, pozwalając im na autonomiczne decyzje, na dokonywanie wyborów, komunikowanie swoich potrzeb - wierzymy, że to pierwszy krok w kierunku niezależności, który może zrobić każdy.

Przyjrzymy się efektom rozwoju mieszkań chronionych na terenie Polski, przekonamy się czy są one dla dorosłych osób z niepełnosprawnością atrakcyjną formą samodzielnego życia.

Spotkamy się ze specjalistami, którzy opowiedzą nam o wspólnym szukaniu pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Porozmawiamy o zdrowej współzależności w relacjach intymnych. Pokażemy że dążenie
do niezależności nie musi oznaczać, że nikogo nie potrzebujemy.

Jednocześnie, chcielibyśmy podkreślić wyjątkowość tegorocznej konferencji, której realną częścią staną się osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zgodnie z zasadą „nic o nas bez nas” , w obsłudze ósmego Spotkania Na Tak wezmą udział nasi podopieczni !

 

Do zobaczenia!
Komitet organizacyjny VII Spotkania Na Tak

Stowarzyszenie Na Tak
Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu - Zakład Pedagogiki Specjalnej
Firma HARPO

Podkategorie

  • Prelegenci
  • Regulamin konferencji "Zachowania trudne?"
  • IX Spotkanie Na Tak

    „Opieka, terapia, edukacja”

    Jak nie ograniczać samodzielności i niezależności osoby wielorako niepełnosprawnej? Co mogę zrobić, by przeciwdziałać wykluczeniu i umożliwić rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny? Jak przeciwdziałać pojawianiu się niepełnosprawności nabytej?

    Na te i inne pytania odpowiemy podczas Międzynarodowej Konferencji poświęconej podmiotowości osób z wieloraką niepełnosprawnością pn. „Opieka, terapia, edukacja”.

    Tegoroczna, już dziewiąta konferencja z cyklu Spotkania Na Tak odbędzie się w dniu 29 listopada 2019 r. w auli budynku E Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Szamarzewskiego 89). W spotkaniu wezmą udział prelegenci z Polski i zagranicy, pracownicy naukowi, jak i praktycy, pracujący na co dzień z osobami z wieloraką niepełnosprawnością. Wszystkie wystąpienia gości z zagranicy będą tłumaczone na język polski.

    Podczas konferencji wspólnie z prelegentami zastanowimy się, jak przeciwdziałać wykluczeniu, aktywnie włączając osoby ze sprzężoną niepełnosprawnością w życie kulturalne, społeczne i zawodowe. Spojrzymy na wieloraką niepełnosprawnością okiem specjalisty ICF, dowiemy się jak opisywać problemy i dobierać terapię.

    Będziemy eksplorować nowoczesne technologie, pozwalające osobom z niepełnosprawnością na podejmowanie autonomicznych decyzji, na dokonywanie wyborów, komunikowanie swoich potrzeb.

    Spotkamy się ze specjalistami – fizjoterapeutami i pedagogami specjalnymi, którzy opowiedzą nam o doświadczeniach wyniesionych z pracy osobami z głęboką niepełnosprawnością. Zaakcentujemy rolę edukacji i jej znaczenie w triadzie z opieką i terapią.

    W myśl zasady „nic o nas, bez nas”, w obsłudze dziewiątego Spotkania Na Tak wezmą oczywiście udział również nasi podopieczni !

    Do zobaczenia!
    Komitet organizacyjny IX Spotkań Na Tak

    Stowarzyszenie Na Tak
    Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu - Zakład Pedagogiki Specjalnej
    Firma HARPO

  • Patroni
  • Strona główna
  • Konferencja
  • O Spotkaniach Na Tak
  • Spotkania Na Tak
  • Konferencja
Connect
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Youtube
Youtube

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Top | + | - | reset
© Stowarzyszenie Na Tak 1989 - 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.
O Spotkaniach Na Tak