IX Spotkanie Na Tak jest już miłym wspomnieniem.
Tegoroczna konferencja poświęcona była problematyce opieki, terapii i edukacji osób z wieloraką niepełnosprawnością. Jak co roku postaraliśmy się przyjrzeć jej z wielu perspektyw. Obok wykładowców akademickich, przed zgromadzonymi gośćmi wystąpili także praktycy – terapeuci i rehabilitanci, odnoszący sukcesy w pracy z osobami z głęboką, wieloraką niepełnosprawnością. Kierunek rozważań wyznaczył wykład wprowadzający prof. UAM dr hab. Danuty Kopeć i zadane przez nią pytania: Kto? Jak? Dlaczego?
W tym roku w konferencji wzięło udział 252 osób z całej Polski. Wśród gości byli pedagodzy specjalni, terapeuci, rehabilitanci, opiekunowie i asystenci osób z wieloraką niepełnosprawnością, a także studenci, rodzice i wolontariusze.
Podczas konferencji zaprezentowaliśmy też dwa najnowsze projekty realizowane przez Stowarzyszenie Na Tak:
Projekt Insension (Inteligentna platforma dla wsparcia personalizowanej interakcji osób z głęboką złożoną niepełnosprawnością intelektualną z usługami cyfrowymi) - europejski projekt badawczy realizowany w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum sześciu instytucji z Polski, Słowenii, Niemiec i Hiszpanii i koordynowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Forum na rzecz osób z wieloraką niepełnosprawnością - powołane we współpracy z Evangelisches Johannesstift z Berlina w celu obrony praw dorosłych osób z wieloraką niepełnosprawnością i rzeczywistego wcielenia w życie postanowień ratyfikowanej przez Polskę 7 lat temu Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych. Zaprezentowaliśmy również przygotowywany w ramach Forum podręcznik dobrych praktyk, którego wydanie przewidziane jest na wiosnę 2020 roku.
Dziękujemy Państwu za wzięcie udziału w konferencji, a przede wszystkim za Wasz codzienny trud, dzięki któremu życie osób z głęboką, wieloraką niepełnosprawnością zmienia się na lepsze.
Dziękujemy za pozytywne komentarze, uwagi i sugestie, jakimi się z nami podzieliliście! Postaramy się wziąć je pod uwagę planując przyszłe konferencje.
Dziękujemy wykładowcom za podzielenie się nami wiedzą i doświadczeniem wyniesionym z wieloletniej pracy.
Dziękujemy wystawcom z kraju i zagranicy, którzy zaprezentowali naszym gościom najnowsze rozwiązania wspomagające osoby z wieloraką niepełnosprawnością i niestrudzenie odpowiadali na nasze pytania.
Dziękujemy wolontariuszom z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Warsztatu Terapii Zajęciowej „Krzemień”, którzy od wczesnego ranka pomagali nam w organizacji konferencji. Dzięki Waszemu entuzjazmowi i wysiłkowi konferencja przebiegła tak płynnie!
Dziękujemy również firmie Harpo, Sponsorowi Konferencji, za owocną, wieloletnią współpracę przy organizacji Spotkań Na Tak oraz autentyczne, serdeczne zainteresowanie i wrażliwość na potrzeby osób z niepełnosprawnością.
Do zobaczenia w przyszłym roku!
Foto: Bernadeta Kwintal